Původní myšlenka na vytvoření tohoto projektu se zrodila na městských tržnicích. Milujeme kvalitní a poctivé produkty od českých výrobců, proto je rádi podporujeme a dáváme jim přednost. Víme, že si nekupujeme jen výrobek, ale také příběh jeho tvůrce, a proto si s radostí vyslechneme jejich nadšené vyprávění.

Tohle je něco jiného, ne jen obyčejný obchod, ale spíše naplnění skutečné potřeby. Občas si dokonce zakoupíme i produkty, které možná nikdy nevyužijeme.

Jako programátor s několikaletými zkušenostmi s provozováním vlastního e-shopu jsem původně chtěl využít své dovednosti v internetovém prodeji k založení malé digitální agentury. Ale brzy jsem pochopil, že úspěch na internetu vyžaduje neustálou práci a nekončí jen vytvořením e-shopu, protože to je jen začátek rozsáhlé problematiky. Spolu s partnerkou, která se věnuje digitálnímu marketingu, nás napadlo vytvořit něco jako „digitální tržiště“, pro výrobce.

Mise

Suvenir je česká platforma, která zdarma umožňuje výrobcům a tvůrcům založit e-shop a začít prodávat. Poskytujeme technickou, obchodní a marketingovou podporu a klade důraz na udržitelnost a propagaci lokálních produktů. V reakci na přesycený trh levným dováženým zbožím se zavazujeme podporovat české výrobce, kteří chtějí prodávat za spravedlivé ceny a v souladu s ekologickými principy.

Vize

Znáte ten pocit, když objevujete nové místo, ochutnáváte nové chutě, poznáváte nové lidi? Nechceme se zastavit na hranicích Česka. Proto název Suvenir. Rádi na cestách navštěvujeme místní trhy, vstupujeme do malých obchůdků, poznáváme kulturu a místní speciality. Naší vizí je spojit šikovné lidi a umožnit jim, aby si jejich produkty mohli koupit i lidé z celého světa.

Náš tým

user

Patrik Černý

Provoz a vývoj

user

Karolína Keplová

Podpora a marketing

user

Osoba 3

Pozice

Suvenir  není pouze online obchodem, nýbrž místem, kde se kreativita, tradice a vášeň pro kvalitní výrobek spojují do jedinečného celku. Každý zakoupený produkt na naší platformě s sebou také nese poutavý příběh jeho tvůrce. Snažíme se nejen spojit výrobce a spotřebitele, ale i přinášet příběhy, které zpřístupňují původ výrobků, představují tvůrce a dávají smysl celému procesu vzniku. Suvenir je tak místem, kde každý výrobce vypráví svůj vlastní příběh a každý zákazník se stává součástí této poutavé cesty.

🌟 Podpora českých výrobců

Jsme zastánci české ruční výroby a vytváříme prostředí, kde každý tvůrce může snadno a zdarma vytvořit svůj vlastní e-shop. Naším cílem je umožnit výrobcům představit svůj příběh, prezentovat svá díla a najít u zákazníků své místo.

🌿 Udržitelnost a komunitní hodnoty

Dbáme na ochranu životního prostředí a podporujeme lokální hodnoty. Suvenir favorizuje ekologické postupy a minimalizuje uhlíkovou stopu tím, že podporuje lokální výrobu. Společně vytváříme síť nadšenců pro ručně vyráběné produkty a snažíme se obohacovat kulturní rozmanitost bez tlaku velkých supermarketů a zahraniční konkurence.

🤝 Společně tvoříme komunitu

Naše platforma není jen místem pro prodej, ale i komunitním prostředím, kde se tvůrci mohou propojit, inspirovat a podporovat. Suvenir je partnerství, které nabízí podporu všem, kteří se rozhodnou stát se jeho součástí. Vaše vášeň a naše podpora tvoří základní kámen této jedinečné sítě.

Sledujte náš Facebook